Aktualności


TIS-OFFICE Program do archiwizacji i analizy danych z tachografow cyfrowych i analogowych

Rok 2006 rozpoczyna nowy rozdział w historii transportu drogowego. Wprowadzenie tachografu cyfrowego wiąże się nierozerwalnie z nowymi obowiązkami, jakim od maja będą musieli sprostać kierowcy, służby kontrolne, warsztaty oraz przewoźnicy.To właśnie na tych ostatnich spocznie obowiązek archiwizacji i analizy danych pochodzących zarówno z tachografów cyfrowych jak i analogowych.
Istniejące dotąd na Polskim rynku oprogramowanie zapewnia jedynie możliwość archiwizacji i analizy danych z wykresówek. W momencie pojawienia się we flocie samochodu wyposażonego w tachograf cyfrowy, stosowany dotąd program okaże się niewystarczający.
Siemens VDO, czołowy producent tachografów, stworzył program umożliwiający archiwizację i analizę danych z tachografów analogowych i z tachografów cyfrowych. Takie połączenie zapewnia użytkownikowi posiadającemu w swojej flocie pojazdy z tachografami analogowymi i cyfrowymi możliwość wywiązania się z określonego przepisami obowiązku archiwizowania danych tachograficznych (dyrektywa 2002/15/WE, Artykuł 9).
Mieszana flota oznacza również, że kierowca będzie stosował naprzemiennie wykresówki i kartę kierowcy.
W takim przypadku osoba zajmująca się w firmie archiwizacją danych i nadzorem czasu pracy kierowców, otrzyma wygodne rozwiązanie, pozwalające zaoszczędzić czas, spełnić wymagania prawne i zachować idealny porządek w przechowywanych danych.

Modułowa struktura programu TIS-Office pozwala dostosować kształt programu do potrzeb użytkownika, a brak ograniczeń ilości pojazdów już w wersji podstawowej czyni go narzędziem uniwersalnym zarówno dla mniejszych jak również średnich i dużych flot.

Od 1. marca do 30. czerwca oprogramowanie w wersji podstawowej Starter Kit jest dostępne w promocyjnej cenie 398€, dzięki czemu przy stosunkowo niewielkim koszcie można zyskać profesjonalne narzędzie pracy zalecane przez największego producenta tachografów analogowych i cyfrowych na rynku światowym.